"Quastion" icon Just "Quastion" icon You Tube Logo Just "You tube" text Facebook logo Small letter f Search icon Magnifier Asterisk icon Asterisk basket icon Just "basket" icon Webscience logo Just "Webscience" icon text small triangle white icon small white triangle equal the button submit Quotes image Just "quotes" image small white People image Just "People" image small Arrow witch mean "go to the top of a page" small Arrow witch mean "go to the top of a page" small "Print" icon Just "Print" icon small "Print" icon Just "Print" icon small "check" icon Just "check" icon small logo of "Whats up" link to our contact in "Whats up" small white envelope logo link to clients mail small white form logo icon form just submit the form you filled "Quastion" icon Just "Quastion" icon "cancel" icon Just "cancel" icon
skip to main content
עגלת קניות
0

חומרים נדרשים בהכנה לריצוף

הכנה לריצוף הכנת השטח או האריח לפני עבודת הרצף

סינונים:
סוג משטח
שימוש
שאלה שאל אותנו
אתה מוזמן לשלוח לנו שאלה ומומחי רביד יענו לך

טיפים מקצועיים

 • Natural marble
  כללי
  7 מרץ 2017

  כל מה שרציתם לדעת על שיש טבעי – סוגים, תחזוקה והתקנה

  בחלקים שונים של הים התיכון פזורים פה ושם שרידים של מחצבות שהניבו את השיש המגוון, שהעניק פאר והדר למבנים של האימפריה הרומית בתקופה שבה השיש, על גווניו השונים, היה סמל לעושר ולכוח.
  סוגי השיש
  אבן שיש היא אבן גיר שעברה תהליכי התמרה בעקבות לחץ או חום שהתהוו במעמקי האדמה או כתוצאה מהצטברות מינרלים על גדות נחלים תת קרקעיים שיבשו. סלע השיש הגבישי נוצר מאחד המינרלים: דולומיט, קלציט או סרפנטין.
  בישראל משתמשים במונח "שיש" כדי לתאר את רוב אבני הסלע המלוטשות (כמו אבן גיר וגרניט), אבל בעצם מדובר בשיש "מדומה" שכולל מינרלים אחרים מאלה שמוזכרים למעלה.
  סוגי השיש השונים מקבלים את שמם לפי המקום בו נחצבו וכך, בין אבני השיש הנפוצים בעולם נמצא את: Paros מיוון, Carrara מאיטליה, roconnesus מטורקיה, Macael מספרד, Makrana מהודו ועוד. השיש בישראל מקבל אף הוא את שמו מהאזור שבו נחצב: אבן מצפה (מכתש רמון), חברון, כרמיאל, גליל וכפר גלעדי.

 • Natural stone
  כללי
  7 מרץ 2017

  בחירת אבן שמתאימה גם לצרכים וגם לטעם האישי

  כשאומרים "אבן טבעית" מתכוונים למגוון חומרים שמקורם בהרים, כמו צפחה, שיש, אבן גיר, טרוורטין, גרניט ואבן חול. כל אחת מאבנים אלה שונה במעט מחברתה. על מנת לקבוע איזה סוג של אבן יתאים לצרכים ולטעם האישי, חשוב להבין את המאפיינים של סוג האבן שתקנו.
  איך אדע איזו אבן מתאימה לי?
  הנה כמה מהקריטריונים העיקריים שמאפיינים את סוגי האבנים השונים: רמת הספיגה, מקדם החיכוך, רמת החמצון, מיקום הריצוף (פנימי או חיצוני) וצבע האבן.

 • Sandstone
  כללי
  7 מרץ 2017

  איזו אבן מתאימה לאיזה חלק בבית - הרשימה המלאה

  כולנו חווינו מפגש עם איש מכירות מנוסה שמספר לנו על מעלותיו של המוצר האחרון, בין אם זה מחשב או מכונית, ומצליח לבלבל אותנו. בחירת האבן המתאימה לא צריכה להיות חוויה דומה. הכרת מאפייני האבנים הטבעיות תעזור לכם להגיע להחלטה מושכלת כשתרצו לבחור באבן לפרויקט השיפוץ או הבניה הבא.
  "האבן הנכונה" לפרויקט שלכם צריכה לעמוד בדרישות שמבוססות גם על המראה וגם על הביצועים שלה. נכון שבחירת ריצוף מתאים היא קודם כל ענין של טעם אישי אבל אסור לשכוח גם את הצורך להתאים את מאפייני האבן ליישום המיועד בבית.

 • Natural stone tiles
  כללי
  7 מרץ 2017

  לרצף באבן טבעית – רצפה חדשה או רצפה קיימת

  ריצוף מאבן טבעית הוא העתיק ביותר בעולם ושימש לריצוף פנימי וחיצוני עוד בימי מצרים העתיקה. היום, אריחי אבן טבעית שמעניקים אופי ואווירה מיוחדים, הם פופולריים מאוד הן לריצוף פנים והן לריצוף חוץ.
  באופן כללי, התשתית לריצוף באבן צריכה להיות מוצקה וחזקה מאוד כדי שהאריחים או הדיס לא ייסדקו ויתמוטטו ואכן, הדרישות לתשתית אבן טבעית, שהיא רכה יותר מחומרי ריצוף אחרים, חמורות יותר מאשר הדרישות לתשתית קרמיקה.
  מבחינת מידת הרכות, יש סוגים מסוימים של שיש שהם חזקים יותר מאחרים, הגרניט חזקה יותר מהשיש ואבני הטרוורטין והשוהם רכות מהשיש.

שאלות ותשובות

 • רביד שלום וישר כוח על תשובותיך! אנחנו מתכננים לרצף בימים הקרובים משטחי חוץ באבן חלילה. מקריאה של תשובותיך אני מבינה שנושא הרטיבות הוא קריטי. האם זה לא מסוכן להתקין את הריצוף בימים אלה, כשמזג האוויר מתחיל להיות חורפי ומעט גשום? ולאחר כמה זמן רצוי ליישם סילר במשטחי חוץ? תודה. מיכל

  שלום! שאלה טובה. מכיוון שאין ברירה והבניין צריך להתקדם, אפשר לרצף ולדאוג לפרטי איטום נכונים במשטח החיצוני כמו בפנימי. יחד עם זאת, מומלץ להכניס מצע יבש ככל האפשר ולנסות לסתום פוגות לפני שהגשם מגיע. אם זה בלתי אפשרי, רצוי להשאיר פוגות פתוחות כדי לאפשר לרטיבות לצאת כמה שאפשר יותר מהר. רביד.

 • אני גר בבית קרקע שעל הקירות החיצוניים שלו יש שליכט צבעוני. בכניסה לבית יש חלקים שבהם אני רוצה לחפות באבן ירושלמית. באיזה אופן מדביקים את האבן, עם רשת או בלי רשת, ובאיזה סוג של דבק משתמשים? תודה. אברהם בצלאל, שעלבים

  שלום. קודם כל אתה צריך לקלף את השליכט עד שתגיע לתשתית. לאחר מכן צריך להשתמש ברשת ולדאוג לעגן כל אריח ואריח. רביד.

לפני ואחרי

שימוש במוסדות ועסקים

חשוב מאוד בנוסף לקניית המוצר לקבל אינפורמציה והנחיות מתאימות. למפיצים ואנשי המקצוע שאנו קשורים איתם, מידע רב והם עוברים הכשרות במשרדינו על מנת להיות מסוגלים להנחות ולתת תשובות מקצועיות ומדוייקות.

לפרטים נוספים