"Quastion" icon Just "Quastion" icon You Tube Logo Just "You tube" text Facebook logo Small letter f Search icon Magnifier Asterisk icon Asterisk basket icon Just "basket" icon Webscience logo Just "Webscience" icon text small triangle white icon small white triangle equal the button submit Quotes image Just "quotes" image small white People image Just "People" image small Arrow witch mean "go to the top of a page" small Arrow witch mean "go to the top of a page" small "Print" icon Just "Print" icon small "Print" icon Just "Print" icon small "check" icon Just "check" icon small logo of "Whats up" link to our contact in "Whats up" small white envelope logo link to clients mail small white form logo icon form just submit the form you filled "Quastion" icon Just "Quastion" icon "cancel" icon Just "cancel" icon
skip to main content
עגלת קניות
0

הגנת משטחים

2 אפריל 2017
אבן חלילה – מקור האבן

אבן החלילה היא אבן מקומית שנחצבת בדרום הרי חברון. החלילה נקראת לא פעם שיש, אבל האמת היא שזו אבן גיר. מה ההבדל? ובכן, אבן גיר עשויה מסלעי משקע ואילו השיש עשוי מסלעי משקע שעברו התמרה, כלומר, אבן גיר שעברה שינוי בתנאים של לחץ בעומק כדור הארץ. כמו השיש גם אבן הגיר מורכבת ברובה מהמינרל סידן פחמתי.

STONE HALILA
כללי
 • כללי
 • כללי
 • Natural marble
  כללי
  7 מרץ 2017

  כל מה שרציתם לדעת על שיש טבעי – סוגים, תחזוקה והתקנה

  בחלקים שונים של הים התיכון פזורים פה ושם שרידים של מחצבות שהניבו את השיש המגוון, שהעניק פאר והדר למבנים של האימפריה הרומית בתקופה שבה השיש, על גווניו השונים, היה סמל לעושר ולכוח.
  סוגי השיש
  אבן שיש היא אבן גיר שעברה תהליכי התמרה בעקבות לחץ או חום שהתהוו במעמקי האדמה או כתוצאה מהצטברות מינרלים על גדות נחלים תת קרקעיים שיבשו. סלע השיש הגבישי נוצר מאחד המינרלים: דולומיט, קלציט או סרפנטין.
  בישראל משתמשים במונח "שיש" כדי לתאר את רוב אבני הסלע המלוטשות (כמו אבן גיר וגרניט), אבל בעצם מדובר בשיש "מדומה" שכולל מינרלים אחרים מאלה שמוזכרים למעלה.
  סוגי השיש השונים מקבלים את שמם לפי המקום בו נחצבו וכך, בין אבני השיש הנפוצים בעולם נמצא את: Paros מיוון, Carrara מאיטליה, roconnesus מטורקיה, Macael מספרד, Makrana מהודו ועוד. השיש בישראל מקבל אף הוא את שמו מהאזור שבו נחצב: אבן מצפה (מכתש רמון), חברון, כרמיאל, גליל וכפר גלעדי.

 • Natural stone
  כללי
  7 מרץ 2017

  בחירת אבן שמתאימה גם לצרכים וגם לטעם האישי

  כשאומרים "אבן טבעית" מתכוונים למגוון חומרים שמקורם בהרים, כמו צפחה, שיש, אבן גיר, טרוורטין, גרניט ואבן חול. כל אחת מאבנים אלה שונה במעט מחברתה. על מנת לקבוע איזה סוג של אבן יתאים לצרכים ולטעם האישי, חשוב להבין את המאפיינים של סוג האבן שתקנו.
  איך אדע איזו אבן מתאימה לי?
  הנה כמה מהקריטריונים העיקריים שמאפיינים את סוגי האבנים השונים: רמת הספיגה, מקדם החיכוך, רמת החמצון, מיקום הריצוף (פנימי או חיצוני) וצבע האבן.

 • Stone cleaning
  כללי
  7 מרץ 2017

  אנטי אייג'ינג מגיע לעולם השיש והאבן – מוצרי ניקוי וחיטוי

  יש חשיבות רבה לתחזוקה שוטפת ולניקוי משטחי שיש ואבן טבעיים, כי הם מבטיחים שההשקעה שלכם בריצוף אבן טבעית תשתלם גם בטווח הארוך.
  כדי להבין את מגבלות האבן הטבעית, בכול מה שקשור לכתמים ולנזקים אחרים שיכולים להתרחש עם הזמן, נשתמש כדוגמה בשתי אבנים טבעיות עם רמות ספיגה שונות: שיש (רמה גבוהה) וגרניט (רמה נמוכה):

 • Stone cleaning 3
  כללי
  7 מרץ 2017

  כמו כל דבר יפה ומיוחד, גם השיש והאבן הטבעית זקוקים לטיפוח

  אם בחרתם באריחי שיש או אבן טבעיים לעיצוב הבית, כדאי להתייחס אליהם כאל השקעה לטווח הארוך. טיפוח מתאים יעניק לכם תוספת יפה לבית שתראה נהדר במשך שנים רבות.
  האבן נראית לכם אולי חסינה מפני נזקים אבל עדיין אפשר להרוס אותה. למשל חומץ למאכל משמש לניקוי פריטים רבים בבית. אבל החומץ כשלעצמו ממש לא מתאים לניקוי אבן טבעית. הוא עלולה לשרוט או לפגוע בגוון האבן ולגרום לנזקים בלתי הפיכים.
  התחזוקה השוטפת של אריחי השיש והאבן קלה למדי, אבל מה אם נשפך על הרצפה יין או שמן ולא הספקתם למהר ולנקות? במקרים אלה יידרש טיפול מיוחד.

 • Sandstone
  כללי
  7 מרץ 2017

  איזו אבן מתאימה לאיזה חלק בבית – הרשימה המלאה

  כולנו חווינו מפגש עם איש מכירות מנוסה שמספר לנו על מעלותיו של המוצר האחרון, בין אם זה מחשב או מכונית, ומצליח לבלבל אותנו. בחירת האבן המתאימה לא צריכה להיות חוויה דומה. הכרת מאפייני האבנים הטבעיות תעזור לכם להגיע להחלטה מושכלת כשתרצו לבחור באבן לפרויקט השיפוץ או הבניה הבא.
  "האבן הנכונה" לפרויקט שלכם צריכה לעמוד בדרישות שמבוססות גם על המראה וגם על הביצועים שלה. נכון שבחירת ריצוף מתאים היא קודם כל ענין של טעם אישי אבל אסור לשכוח גם את הצורך להתאים את מאפייני האבן ליישום המיועד בבית.

 • Natural stone tiles
  כללי
  7 מרץ 2017

  לרצף באבן טבעית – רצפה חדשה או רצפה קיימת

  ריצוף מאבן טבעית הוא העתיק ביותר בעולם ושימש לריצוף פנימי וחיצוני עוד בימי מצרים העתיקה. היום, אריחי אבן טבעית שמעניקים אופי ואווירה מיוחדים, הם פופולריים מאוד הן לריצוף פנים והן לריצוף חוץ.
  באופן כללי, התשתית לריצוף באבן צריכה להיות מוצקה וחזקה מאוד כדי שהאריחים או הדיס לא ייסדקו ויתמוטטו ואכן, הדרישות לתשתית אבן טבעית, שהיא רכה יותר מחומרי ריצוף אחרים, חמורות יותר מאשר הדרישות לתשתית קרמיקה.
  מבחינת מידת הרכות, יש סוגים מסוימים של שיש שהם חזקים יותר מאחרים, הגרניט חזקה יותר מהשיש ואבני הטרוורטין והשוהם רכות מהשיש.

 • Sealant
  כללי
  24 פברואר 2017

  אתגר איטום הבית – הקשר בין מערכת איטום לכשלים נפוצים

  אנשים נוטים להתיחס ברצינות רבה יותר לבעיות באיטום הקירוי מאשר לבעיות איטום אחרות בבית. אבל, בהשוואה לפרויקטים שקשורים לאיטום התקרה או הגג, כשל במערכת האיטום של הבית יכול לגזול הרבה יותר זמן וכסף. אין ספק שמניעה היא הדרך הטובה ביותר לאיטום מוצלח, אבל לפעמים מתרחשות טעויות בעיצוב, בתהליך הבניה או בביצוע הפרויקט כולו

 • Home sealing
  כללי
  24 פברואר 2017

  יש ביטוי באנגלית שקובע ש"ידיעה היא מחצית הדרך לניצחון". אם כך, ככל שתדעו טוב יותר איך נגרמים נזקי המים לאבן שלכם, כך תהיו יעילים יותר ביישום חומרי הגנה על אריחי האבן בבית.

  אמנם מים עלולים להזיק לאבן טבעית, אבל זה לא סוף העולם... יש ביטוי באנגלית שקובע ש"ידיעה היא מחצית הדרך לניצחון". אם כך, ככל שתדעו טוב יותר איך נגרמים נזקי המים לאבן שלכם, כך תהיו יעילים יותר ביישום חומרי הגנה על אריחי האבן בבית.
  המידע יעזור לכם להשגיח מקרוב על אזורים מועדים לפורענות כך שבפעם הבאה תהיו מוכנים לאטום בזמן את האבן עם חומר אוטם איכותי. לדוגמה, סילר דוחה מים ((Stain Repellent של חברת AKEMI® הוא מוצר מיוחד שחודר לעומק האבן ודוחה מים ושמנים לאורך זמן רב. הוא מיועד לשימוש חיצוני ופנימי ומגן על רצפות ומשטחי אבן טבעית מפני פגעים שונים.

 • Rock damage
  כללי
  24 פברואר 2017

  בעיות חמורות שפוגעות ביציבות האבן הטבעית קשורות לתנועתיות של החומר כתוצאה מהשפעות תרמיות והשפעות של לחות.

  בעיות חמורות שפוגעות ביציבות האבן הטבעית קשורות לתנועתיות של החומר כתוצאה מהשפעות תרמיות והשפעות של לחות.

 • Sealant
  כללי
  24 פברואר 2017

  יש מאות אבנים טבעיות שמשמשות לעיצוב ולריצוף בתים פרטיים ושטחים מסחריים. יש גם מאות חומרי איטום בשוק, אז איך תדעו לבחור בסילר הנכון לאבן שלכם?

  יש מאות אבנים טבעיות שמשמשות לעיצוב ולריצוף בתים פרטיים ושטחים מסחריים. יש גם מאות חומרי איטום בשוק, אז איך תדעו לבחור בסילר הנכון לאבן שלכם?

 • granite
  כללי
  24 פברואר 2017

  הגדלת תוחלת החיים של האבן ולמנוע את הצורך בשיקום בקנה מידה גדול

  כדי להגדיל באופן משמעותי את תוחלת החיים של האבן ולמנוע את הצורך בשיקום בקנה מידה גדול, חשוב להקפיד על תחזוקה שוטפת שמתאימה לאבן הטבעית. וכדי לדעת ולהבין את בעיות התחזוקה של אבנים טבעיות, חשוב להכיר ולהבין מה בכלל כל כך מיוחד באבן מהסוג הזה.

 • stain remover
  כללי
  15 פברואר 2017

  איזה מוצר יצליח להעלים את הכתם על רצפת האבן שלכם?

  חברת AKEMI מציעה לכם מגוון מוצרים להסרת לכלוך וכתמים, בין אם אלה נוצרו בעקבות תהליך הבניה או סתם אגב ההתנהלות היומיומית בבית, במשרד או בגינה.

  כדי להקל עליכם ליקטנו עבורכם רשימה של מוצרים פופולריים לניקוי כתמים שונים. תוכלו לבחור את המוצר המתאים לכם לפי סוג הכתם שאתם רוצים להסיר וסוג רצפת האבן המוכתמת.

 • כללי
  15 פברואר 2017

  בעיות נפוצות באבן טבעית לאחר הבנייה, ופתרונן

  אריחי אבן טבעית יכולים להוסיף איכות אמתית לבית, או לכל חלל אחר. שיש, גרניט, אבן גיר וכול אבן דקורטיבית אחרת, הם חומרים עמידים שיחזיקו מעמד לאורך שנים, אבל אם לא הותקנו כראוי, או לא קיבלו את הטיפול הנכון, אריחי האבן יתקלו בבעיות שיקצרו את חייהם או שיפגמו במראה שלהם.
  שני גורמים עיקריים, אשר משפיעים על התזוזה והתנועתיות של אריחי האבן, צריכים להילקח בחשבון בעת ההתקנה: לחות וחום.

שאלה שאל אותנו
אתה מוזמן לשלוח לנו שאלה ומומחי רביד יענו לך